Uzman Psikolog Çiğdem KINIK
Uzman Psikolog Çiğdem KINIKYetişkin Terapisti, Aile ve Çift Terapisti
Yetişkin Aile ve Çift Terapisti
Randevu Hattı
0212 872 0373

Uzman Psikolog Çiğdem KINIK

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü 2009 yılında tamamladıktan sonra 2013 yılında Klinik-Sağlık Psikolojisi yüksek lisansını yaparak uzman psikolog unvanı almıştır.

2011 yılında Doç. Dr. Hakan Türkçapar’dan aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamladıktan sonra Doç. Dr. Alper Engeler’in Varoluşçu Terapi eğitimine katılmıştır. Bireysel psikoterapi eğitimlerine ek olarak Dr. Murat Dokur’dan  EFTA-TIC (Avrupa Aile Terapisi Derneği) onaylı  500 saatlik çift ve aile terapisi eğitimine devam etmektedir: Yüksek lisansı süresince aldığı 80 saatlik süpervizyona ek olarak gereken vakalarda süpervizyon da almaktadır. Türk Psikologlar Derneği’nden Nöropsikolojik Test Bataryası Eğitimi ve MMPI eğitimlerini alarak klinikte uzun yıllar kişilik testi ve nörokognitif değerlendirme yapmıştır. Klinik uygulamalarının yanı sıra devam eden akademik çalışmaları da bulunmaktadır.

Mezuniyetinden sonra yaklaşık 1 yıl çalıştığı özel eğitim rehabilitasyon merkezinden ayrılarak 2010 yılında Bezmi Alem Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı’na bağlı Psikiyatri Kliniği ve Polikliniği’nde göreve başlamış Ekim 2016’ya kadar üniversite hastanesinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Nisan 2013’te dâhil olduğu Leonardo Da Vinci programı ile Palyatif Bakım Projesi ile Almanya’da kısa süre eğitim aldıktan sonra psikiyatri bölümünün yanında Onkoloji birimine bağlı Palyatif Bakım Ünitesi’nde de çalışarak terminal dönem kanser hastaları ve ailelerinin psikolojik bakımında görev almış, ölüm sonrası yas süreci çalışmıştır. Ayrıca Türkiye’de düzenlenen ilk Palyatif Bakım Sempozyumu’nda komite üyesi ve konuşmacı olmuş, Kamu Hastaneleri – Vakıf Üniversitesi işbirliğince hazırlanan Palyatif Bakım Kursu’nda eğitmen olarak yer almıştır.

Haziran 2014-Ekim 2014 tarihleri arasında Almanya’da Türkisch- Deutsche Gesundheitsstiftung e.V. (Türk-Alman Sağlık Vakfı)  psikolog olarak çalışmış “Almanya’da Sağlık Hizmetinde Göçmen Kişilerce Algılanan Ayrımcılık” konusunda çalışma yapmakla birlikte göç sonrası entegrasyon ile ilgili sosyal sorumluluk projelerinde görevli olmuştur.

Şubat 2017 ile Eylül 2017 tarihleri arasında Pozitif Yaşam Derneği’nde Birleşmiş Milletler Projesinde HIV/AIDS ile yaşayan kişilere psikolojik destek vermek üzere görev almış, LGBTI ve mülteci bireylerle de çalışmış, İngilizce danışmanlık vermiştir.

Yetişkin;

■Depresyon,
■Fobi,
■Panik bozukluk,
■Kaygı bozukluğu,
■Obsesif-kompulsif bozukluk,
■Akut stres bozukluğu,
■Travma sonrası stres bozukluğu,
■Somatizasyon bozukluğu,
■Hipokondriazis,
■Uyum bozuklukları.

Ergen;

■Ergenlik problemleri,
■Uyum bozuklukları,
■Sınav kaygısı.