OKUL OLGUNLUĞUNU DEĞERLENDİRME HİZMETLERİ

Randevu Hattı 0212 466 1050

 

Milli Eğitim Bakanlığı’ın 4+4+4 sistemi beraber değişen zorunlu okul çağı çocukların okul olgunluğu sorunu da beraberinde getirdi. Bir çok aile çocuklarının okula hazır olup olmadıklarını, çocuğu okula erken kaydettirmenin muhtemel olumsuz etkilerini veya okula geç kaydetmenin olası dönem kaybını endişeyle takip ediyor. Çocuğunuzun okul olgunluğu konusunda kararsız kaldıysanız APAMER ve ZEKAMER’in uzman psikolog-pedagogları gözetiminde profesyonel hizmet alabilir ve çocuğunuzun okul olgunluğu konusunda bilimsel sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Okul Olgunluğu Nedir?

Okul olgunluğu; “Çocuğun fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimi açısından belirli bir düzeye gelmesi ve okulda kendisinden beklenilenleri başarılı bir şekilde yerine getirmeye hazır olması” dır.

Okul Olgunluğunu Nasıl Belirliyoruz?

Okul Olgunluğunu zeka &gelişim testleri ve performans belirleme araçları kullanarak değerlendiriyoruz. Elde ettiğimiz veriler ışığında çocuğun gelişim seyrinin kronolojik yaşına uygunluğunu belirliyoruz. Okul Olgunluğunu belirlemede kullandığımız yöntemler kısaca şöyle:

APAMER’de  Okul olgunluğunu ölçmek amacıyla;

  •     CAS (Cognitive Assessment System) Zeka Testi
  •     Stanford Binet Zeka testi,
  •     Metropolitan Okul Olgunluğu Ölçeği
  •     Okula Hazırlık Testi
  •     Goodenough-Harris İnsan Resmi Çizme Testi
  •     Forstig Görsel Algı testlerinin verileri esas alınarak aile öyküsü ve performans belirleme işlemleri yapılarak belirlenmektedir.

Okul Olgunluğu konusunda profesyonel destek almak için 0212 466 10 50 veya Randevu Formu’nu kullanarak randevu alabilirsiniz.  Randevu Formu İçin Tıklayınız


Çocuk Psikoloğu Bakırköy – İletişim ve Randevu Hattı

randevu-icon

ÇOCUK PSİKOTERAPİSİ UZMANLARIMIZ

Uzm. Psikolog Ebru Kaplanoğlu AYSU

Çocuk ve Ergen Psikoloğu, Oyun & Aile Çocuk Terapisti Randevu Hattı 0212 466 1050   Ebru Kaplanoğlu AYSU - Uzman Klinik Psikolog 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında Balıklı [...]

2017-01-06T12:10:53+03:00
Bizi Arayın